КВАЛИФИКАЦИЯ_2019-2020.docx | |
File Size: | 21 kb |
File Type: | docx |
КВАЛИФИКАЦИЯ_2018-2019Г.docx | |
File Size: | 22 kb |
File Type: | docx |
КВАЛИФИКАЦИЯ_2017-2018.docx | |
File Size: | 22 kb |
File Type: | docx |
КВАЛИФИКАЦИЯ_2021-2022.docx | |
File Size: | 22 kb |
File Type: | docx |
КВАЛИФИКАЦИЯ_2020-2021.docx | |
File Size: | 24 kb |
File Type: | docx |
КВАЛИФИКАЦИИ 2017/2018 УЧЕБНА ГОДИНА
- Вътрешноинституционални квалификации:
- Открити уроци: - Общо: 3,6 академични часа
- Обучения: - Общо: 18,6 академични часа
- Външноинституционални квалификации:
- Общо: 2 квалификационни кредита
Вътрешноинституционални квалификации:
Открити уроци:
/дата, тема, брой часове/
- Открит урок: „Родопа – планината на Орфей“
Отговорник: Миглена Буцева
- „Взаимодействие между човека и природата. Да се храним здравословно и да направим света по-чист и по-красив“ – урок с учениците от 3А, Б, В, Г клас
25.10.2017г.
Отговорник: Елвира Караманова
- Математика: „Триъгълници“
40 минути (14:20 – 15ч.)
Отговорник: Елвира Караманова
- Открит урок: „Изразни средства в музиката“
26.03.2018г.
Отговорник: Лина Панделиева
Обучения
/дата, тема, брой часове/
- Тема: „Екипна работа в прилагане на механизма за противодействие на училищния тормоз“
60 минути (18:00 – 19:00ч.)
Отговорник: Мария Калинова
- Тема: „Здравословно хранене“ – Методическо обединение на класните ръководители
07.12.2017г.
Отговорници: Силва Тричкова, Теодора Петрова, Олга Трайкова, Мария Менова
- Office 365 в образованието – One Note бележник
14.10.2017г.
Ръководител: Людмила Дерменджиева
- Теория на комуникативните нарушения
60 минути (18:00 – 19:00ч.)
Отговорник: Невена Гушкова
- „Нови тенденции и предизвикателства в образованието“ – проект Еразъм + 2017 година
60 минути
Отговорник: Стойна Москова, Елена Карпатова, Силва Тричкова
- Тема: „Преподаване, обучение и учене в Испания по проект Next step of social life through English”, по програма Еразъм+
90 минути (18:00 – 19:30ч.)
Отговорник: Илия Динев
- Анализ на входните нива. Мерки за подобряване на работата
24.10.2017г.
Отговорник: Алтънка Сотирова-Давидова
- Обучение – електронна платформа „Феникс“
01.02.2018г.
Лектор:
- Тема: „Завършвам основното образование. А сега накъде?“ – проучване на желанията и възможностите на седмокласниците за продължаване на образованието и отчет на извършените дейности.
16.05.2018г.
Отговорници: Костадинка Пирнарева, Марияна Пиронева, Теодора Пашалиева
- Проектно-базираното обучение в шести клас /БЕЛ/
09.05.2018г.
Отговорник: Ангелина Маркова
- „Интерактивни методи за подобряване на уменията на първокласниците за ориентиране в пространството“ – МО на учителите в начален етап
15.03.2018г.
Отговорник: Силва Тричкова
- „Изборът – да се радваме на живота без наргиле и цигарен дим“ – МО класни ръководители
28.03.2018г.
Отговорник: Янка Терзиева
- Отбелязване Деня на Земята
18.04.2018г.
Отговорник: Величка Чевгънова
Външноинституционални квалификации:
/обучаваща организация, дата, академични часове, кредити/
- „Компютърно моделиране в началното училище“ – 1 квалификационен кредит
Обучаваща организация: „Образование и технологии“
- „Формиране на умения за успешно прилагане на новите учебни програми по БЕЛ в 1.-4. клас“ – 1 квалификационен кредит
Обучаваща организация: „Просвета – София“ АД, гр. София
КВАЛИФИКАЦИИ 2018/2019 УЧЕБНА ГОДИНА
Вътрешноинституционални квалификации:
Открити уроци:
/дата, тема, брой часове/
60 мин
Отговорник: Мария Менова, Лина Петкова
40 минути
Отговорник: Христина Попаркова, Василка Маджирова, Надка Динева
45 мин.
Отговорник: Катерина Головодова, Ангелина Маркова, Теодора Пашалиева, Елена Спириева
40 мин.
Отговорник: Лина Панделиева
80 мин.
Отговорник: Илия Динев
40 мин.
Отговорник: Алтънка Сотирова-Давидова
40 мин.
Отговорник: Елвира Караманова
35 мин.
Отговорник: Янка Терзиева
40 мин.
Отговорник: Цветанка Хаджидиманова
Обучения:
/дата, тема, брой часове/
40 мин.
Отговорник: Марияна Рускова
180 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
40 мин.
Отговорник: Цветанка Хаджидиманова
06.03.2019 г. /2 срок/
60 мин.
Отговорник: Невена Гушкова
60 мин.
Отговорник: Мария Калинова
120 мин.
Отговорници: Елена Карпатова, Невена Гушкова, Стойна Москова
60 мин.
Отговорници: Димитър Агов,
Соня Божикова, Христина Попаркова
Външноинституционални квалификации:
/обучаваща организация, дата, академични часове, кредити/
Обучител: Доц. д-р Райна Захариева; НП „Квалификация на педагогическите специалисти“
1 квалификационен кредит
- Вътрешноинституционални квалификации:
- Открити уроци: - Общо: 9,3 академични часа
- Обучения: - Общо: 12,4 академични часа
- Външноинституционални квалификации:
- Общо: 1 квалификационен кредит
Вътрешноинституционални квалификации:
Открити уроци:
/дата, тема, брой часове/
- „Коледа. Традиции и обичаи“ – открит урок, представление
60 мин
Отговорник: Мария Менова, Лина Петкова
- „Коледа – празник на надеждата“
40 минути
Отговорник: Христина Попаркова, Василка Маджирова, Надка Динева
- Интердисциплинарен урок в 4 клас: „Помогни ми да те возвися“
45 мин.
Отговорник: Катерина Головодова, Ангелина Маркова, Теодора Пашалиева, Елена Спириева
- „Природни бедствия. Правила за безопасно поведение. Защита на населението при бедствия, аварии и катастрофи“
40 мин.
Отговорник: Лина Панделиева
- Открито занятие на тема: „Ебру – рисуване върху вода“
80 мин.
Отговорник: Илия Динев
- „Организмите и тяхната среда на живот“ /обобщение/
40 мин.
Отговорник: Алтънка Сотирова-Давидова
- „Дедал и Икар“ – урок по БЕЛ
40 мин.
Отговорник: Елвира Караманова
- „На поляната. Звук и буква Ч, ч. писане на главна буква Ч.“ – открит урок 1 клас
35 мин.
Отговорник: Янка Терзиева
- Урок приемственост по математика в 4В клас
40 мин.
Отговорник: Цветанка Хаджидиманова
Обучения:
/дата, тема, брой часове/
- Тема: „Здравословно хранене. Плодовете и зеленчуците на нашата трапеза.“
40 мин.
Отговорник: Марияна Рускова
- Работа със споделени документи в Office 365
180 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
- Тема: „Природни бедствия – мерки за защита и правила за поведение при тях“ - лекция
40 мин.
Отговорник: Цветанка Хаджидиманова
- Семинар: „Логопедичната работа в подкрепа на приобщаващото образование“
06.03.2019 г. /2 срок/
60 мин.
Отговорник: Невена Гушкова
- Лекция: „Хиперактивност и дефицит на внимание – прояви и диагностични критерии“
60 мин.
Отговорник: Мария Калинова
- Семинар на тема: „Изграждане на приобщаваща образователна среда“, вътрешна квалификация по проект КА101, „Еразъм +“ – „Ключови фактори за подобряване качеството в иновативното училище“
120 мин.
Отговорници: Елена Карпатова, Невена Гушкова, Стойна Москова
- „Киберсигурност“ – лекция, беседа
60 мин.
Отговорници: Димитър Агов,
Соня Божикова, Христина Попаркова
Външноинституционални квалификации:
/обучаваща организация, дата, академични часове, кредити/
- Тема: „Позитивна образователна среда – игри и упражнения за снемане на тревожността в детето/ ученика“
Обучител: Доц. д-р Райна Захариева; НП „Квалификация на педагогическите специалисти“
1 квалификационен кредит
КВАЛИФИКАЦИИ 2019/2020 УЧЕБНА ГОДИНА
/дата, тема, брой часове/
- Вътрешноинституционални квалификации:
- Открити уроци: - Общо: 2,6 академични часа
- Обучения: - Общо: 3,9 академични часа
- Външноинституционални квалификации:
- Общо: 1 квалификационен кредит
- Вътрешноинституционални квалификации:
- Открити уроци:
/дата, тема, брой часове/ - Новогодишни сурвакарски ликове
- 19.12.2019 г. /1 срок/
40 мин.
Отговорник: Алтънка Сотирова-Давидова
- „Моето родно селище“ – околен свят
- 04.12.2019 г. /1 срок/
35 мин.
Отговорник: Антония Григорова
- „Старопланинска област – гръбнакът на България“ – открит урок
- 06.11.2019 г. /1 срок/
40 мин.
Отговорник: Величка Чевгънова
/дата, тема, брой часове/
- „Заразни и простудни заболявания“ – беседа с медицинска сестра
- 04.11.2019 г. /1 срок/
35 мин.
Отговорник: Антоанета Киневирска
- Повишаване компетентностите на учителите в ЦОУД за организиране и водене на извънурочна дейност
- 05.11.2019 г. /1 срок/
60 мин.
Отговорник: Елвира Караманова
- Отчитане и анализ на резултатите от първия учебен срок на учебната 2019/2020 година и набелязване мерки за подобряване на резултатите
- 12.02.2020 г. /2 срок/
40 мин.
Отговорник: Петрана Пицева
- „Специфички трудности в обучението – дисграфия, дискалкулия, дислексия“ – беседа, лекция
- 27.02.2020 г. /2 срок/
40 мин.
Отговорник: Дафинка Николова - Външноинституционални квалификации:
/обучаваща организация, дата, академични часове, кредити/ -
- „Специфика на обучението по математика в начален етап на средното училище в контекста на новите нормативни документи, реформиращи образованието“ – лектор проф. д-р Владимира Ангелова
- 01.02.2020 г. /1 срок/
Обучаваща организация: „Просвета“
1 квалификационен кредит
- Обучение по Монтесори метод за деца със СОП
- Обучаваща организация: Асоциация Монтесори – Ръка за ръка (член на Montessori Europa и Pacific Northwest Montessori Association)
10.2019 – 12..2019
- Обучение по Монтесори метод за деца от 6 до 12 години
- Обучаваща организация: Асоциация Монтесори – Ръка за ръка (член на Montessori Europa и Pacific Northwest Montessori Association)
28.12.2018 г. – 28.10.2019 г.
КВАЛИФИКАЦИИ 2020/2021 УЧЕБНА ГОДИНА
Открити уроци:
часове/
40 мин.
Отоворници: Мария Дарева, Соня Божикова
40 мин.
Отговорник: Петрана Пицева
40 мин.
Отговорник: Елвира Караманова
40 мин.
Отговорник: Янка Лазарова
35 мин.
Отговорник: Лина Петкова
40 мин.
Отговорник: Марияна Рускова
40 мин.
Отговорник: Петрана Пицева, Димитър Сърбов
Обучения:
/дата, тема, брой часове/
40 мин.
Отговорници: класни ръководители на 5. клас
60 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
40 мин.
Отговорник: Дафина Николова
40 мин.
Отговорник: Елвира Караманова
40 мин.
Отговорник: Вангелия Тодориева
40 мин.
Отговорник: Антоанета Киневирска
40 мин.
Отговорници: Силва Тричкова, Миглена Буцева, Мария Менова
60 мин.
Отговорник: Валентин Атанасов
45 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
70 мин.
Отговорник: Валентин Атанасов
40 мин.
Отговорник: Дафинка Попова
40 мин.
Отговорник: Стойна Москова
120 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
120 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
40 мин.
Отговорник: Вангелия Тодориева
40 мин.
Отговорник: Мария Икономова
Външноинституционални квалификации:
/обучаваща организация, дата, академични часове, кредити/
23.06.2021 г. – 24.06.2021 г.
Академични часове/ кредити:
16 академични часа/ 1 квалификационен кредит
Обучаваща организация:
„Юнивърсал скул“
ЕООД
06.07.2021 г.
Академични часове/ кредити:
32 академични часа/
2 квалификационни кредити
Обучаваща организация:
Университет „Проф. д-р Асен Златаров“,
гр. Бургас
- Вътрешноинституционални квалификации:
- Открити уроци: - Общо: 6,1 академични часа
- Обучения: - Общо: 19,4 академични часа
- Външноинституционални квалификации:
- Общо: 3 квалификационни кредита
Открити уроци:
часове/
- „Въздух и вода“ – открит урок
40 мин.
Отоворници: Мария Дарева, Соня Божикова
- „Коледен декупаж“ – открито занятие
40 мин.
Отговорник: Петрана Пицева
- „Картичка – писмо до Дядо Коледа“ – открито занятие
40 мин.
Отговорник: Елвира Караманова
- Споделяне на добра практика: "Да построим заедно къща“ - занимание по интереси в група за ЦОУД
40 мин.
Отговорник: Янка Лазарова
- „Аз и хората около мен“- открит урок
35 мин.
Отговорник: Лина Петкова
- „Да си припомня частите на речта“ – открит урок по БЕЛ
40 мин.
Отговорник: Марияна Рускова
- „Световен ден на изкуството – рисуване с маслени пастели“ – открито занятие
40 мин.
Отговорник: Петрана Пицева, Димитър Сърбов
Обучения:
/дата, тема, брой часове/
- Пети клас или проблеми с училищната адаптация – лекция, беседа
40 мин.
Отговорници: класни ръководители на 5. клас
- Офис 365 – тренинг
60 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
- Оценка на четенето /декодиране и разбиране/ и неговите нарушения при учениците от първи и втори клас - Teams
40 мин.
Отговорник: Дафина Николова
- Лекция „Нагледно-действена аритметика по метода Монтесори“ - Teams
40 мин.
Отговорник: Елвира Караманова
- „Предоставяне на допълнителна подкрепа“ – лекция
40 мин.
Отговорник: Вангелия Тодориева
- „Влияние на информационно-комуникационните технологии върху грамотността на учениците“ – лекция, беседа
40 мин.
Отговорник: Антоанета Киневирска
- Взаимодействие училище-семейство – дискусия
40 мин.
Отговорници: Силва Тричкова, Миглена Буцева, Мария Менова
- “Burnout” при професионалистите
60 мин.
Отговорник: Валентин Атанасов
- Създаване на тестове и задачи, интерактивна дъска – тренинг
45 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
- „Образование за мир“ – практически урок
70 мин.
Отговорник: Валентин Атанасов
- Мултимедийни инструменти за създаване на учебно съдържание – тренинг
40 мин.
Отговорник: Дафинка Попова
- „Как да направим родителската среща по-интересна?“ – беседа
40 мин.
Отговорник: Стойна Москова
- „Всичко за презентациите“ – тренинг /2 част/
120 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
- „Образователни роботи“ – тренинг
120 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
- Предизвикателството „Аутизъм“ – лекция, беседа
40 мин.
Отговорник: Вангелия Тодориева
- „Стресът в учителската професия и копинг-стратегии“ – доклад, лекция
40 мин.
Отговорник: Мария Икономова
Външноинституционални квалификации:
/обучаваща организация, дата, академични часове, кредити/
- Тема: „Атестирането, инструмент за повишаване на компетентностите на педагогическите специалисти и подобряване на качеството на образование"
23.06.2021 г. – 24.06.2021 г.
Академични часове/ кредити:
16 академични часа/ 1 квалификационен кредит
Обучаваща организация:
„Юнивърсал скул“
ЕООД
- Тема: „Формиране на дигитална грамотност в начална училищна степен“ – обучение по проект BG05M2OP001-2.012-0001 „Образование за утрешния ден“
06.07.2021 г.
Академични часове/ кредити:
32 академични часа/
2 квалификационни кредити
Обучаваща организация:
Университет „Проф. д-р Асен Златаров“,
гр. Бургас
КВАЛИФИКАЦИИ 2021/2022 УЧЕБНА ГОДИНА
- Вътрешноинституционални квалификации:
- Открити уроци: - Общо: 4,8 академични часа
- Обучения: - Общо: 10,8 академични часа
- Външноинституционални квалификации:
- Общо: 3 квалификационни кредита
Вътрешноинституционални квалификации:
Открити уроци:
часове/
40 мин.
Отговорник: Мария Менова
80 мин.
Отговорник: Янка Лазарова
45 мин.
Отговорници: А.Григорова, Л.Панделиева, А.Киневирска
50 мин.
Отговорници: М.Рускова, С.Тричкова
Обучения:
/дата, тема, брой часове/
45 мин. /MS Teams/
Отговорник: Дафина Николова
60 мин. /MS Teams/
Отговорник: Людмила Дерменджиева, Василка Маджирова, Костадин Хаджидиманов
60 мин. /MS Teams/
Отговорник: Надка Костадинова Динева, Валентина Маринова
60 мин. /MS Teams/
Отговорник: Стойна Москова
40мин. /MS Teams/
Отговорник: Теодора Пашалиева, Елена Спириева, Костадинка Пирнарева
40 мин.
Отговорник: Елвира Караманова
90 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
45 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
45 мин. /MS Teams/
Отговорник: Лина Панделиева, Антоанета Киневирска, Антония Григорова
Външноинституционални квалификации:
/обучаваща организация, дата, академични часове, кредити/
Обучаваща организация: „Университет „Проф. д-р Асен Златаров“
Открити уроци:
часове/
- „За първи път в училище“ – открит урок за посрещане на първокласници
40 мин.
Отговорник: Мария Менова
- „Билките – интересни и полезни“- открит урок
80 мин.
Отговорник: Янка Лазарова
- „Пътуване във времето“ - открит урок
45 мин.
Отговорници: А.Григорова, Л.Панделиева, А.Киневирска
- Открит урок на тема “Познавам моето училище“ с приложението Goosechase по проект „Предизвикателства пред образованието- иновации, умения, ефективност“, „Еразъм+“, рег.номер 2020-1-BG01-KA101-078244
50 мин.
Отговорници: М.Рускова, С.Тричкова
Обучения:
/дата, тема, брой часове/
- Гласови нарушения – Терапия при ларингеална хиперфункция. Какво можем да направим в логопедичния кабинет?“- лекция-беседа
45 мин. /MS Teams/
Отговорник: Дафина Николова
- „Бедствия. Защита и действия при възникване на бедствени ситуации“- лекция-беседа
60 мин. /MS Teams/
Отговорник: Людмила Дерменджиева, Василка Маджирова, Костадин Хаджидиманов
- „Добри практики с eTwinning“ - тренинг
60 мин. /MS Teams/
Отговорник: Надка Костадинова Динева, Валентина Маринова
- Изготвяне на критерии за допускане на ученици за участие в олимпиадата „ Знам и мога“ - дискусия
60 мин. /MS Teams/
Отговорник: Стойна Москова
- „Между детството и порастването. Ученикът в пети клас“ – доклад и дискусия
40мин. /MS Teams/
Отговорник: Теодора Пашалиева, Елена Спириева, Костадинка Пирнарева
- „Самоподготовката в началното училище – среда за усвояване на компетентности за активно учене“ – презентация и дискусия
40 мин.
Отговорник: Елвира Караманова
- „Стем работилница“ - тренинг
90 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
- „Работа с платформата Nearpod“ - тренинг
45 мин.
Отговорник: Людмила Дерменджиева
- „Работа в екип“ – лекция и презентация
45 мин. /MS Teams/
Отговорник: Лина Панделиева, Антоанета Киневирска, Антония Григорова
Външноинституционални квалификации:
/обучаваща организация, дата, академични часове, кредити/
- „Компетентностният подход в образованието“ – 3 квалификационни кредита
Обучаваща организация: „Университет „Проф. д-р Асен Златаров“